Najczęstsze pytania

FAQ

Poznaj najczęściej zadawane pytania

Na to pytanie możesz odpowiedzieć sobie tylko Ty sam. Jeśli byłeś już na mojej prezentacji, ale wciąż nie jesteś pewna- umówmy się na kolejne gotowanie. Ty wybierasz co chcesz gotować. Zastanów się jaka potrawa jest dla Ciebie na co dzień największym wyzwaniem. Śniadania, kolacje? A może chcesz zrobić dobry obiad na dwa dni? To wszystko i jeszcze więcej jest możliwe z Thermomixem bez wysiłku.

Thermomix do wielofunkcyjne urządzenie do gotowania, które skrywa w sobie funkcje ponad 20 innych urządzeń kuchennych. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca w szafkach i na blacie, ale przede wszystkim przyspiesza pracę w kuchni.

Jakie funkcje skrywa w sobie Thermomix?

waga z funkcją tary

Urządzenie Thermomix TM6 posiada zintegrowaną wagę, która waży składniki co do 1 grama. Waga posiada również funkcję tary, co oznacza, że po dodaniu jednego składnika możesz kliknąć przyciska „tara”, który pozwoli szybko wyzerować zegar wagi i dorzucić kolejne składniki. Dodatkowo, jeśli korzystasz z przepisu z ustawieniami, wprost z ekranu TM6 to waga będzie tarowała się z każdym krokiem.

Maksymalne obciążenie wagi to 6kg, jednak jednorazowo zważysz na niej do 3000g.

wysokie temperatury

Tryb wysokich temperatur pozwala na smażenie mięsa do gulaszu, polędwiczki do stir-fry, okrasy do piergów czy np. kurczaka do sałatki. W tym trybie urządzenie Thermomix osiąga temperaturę 160 stopni.

Sous-vide

Tryb sous-vide przeniesie Cię wprost do restauracyjnych doznań. Dzięki niemu przyrządzisz przepysznego łososia, steki, krewetki czy gruszki jak z najlepszej restauracji. Wyobraź sobie rozpływającą się w ustach rybę, soczystą pierś z kurczaka lub rozkoszne truskawk z musem z białej czekolady. Do tego trybu będzie Ci potrzebna osłona noża miksującego, której nie ma w standardowym zestawie.

wolne gotowanie

Tryb wolnego gotowania umożliwia długie gotowanie np. podudzi kurczaka w sosie pomidorowym, w niższej temperaturze, dzięki czemu mięso jest miękkie i rozpływające się w ustach. W ten sam sposób przygotujesz m.in. żeberka lub gulasz wołowy. Do tego trybu będzie Ci potrzebna osłona noża miksującego, której nie ma w standardowym zestawie.

obieranie

Ta funkcja to prawdziwy hit wśród moich Klientów! Gdy Ty zajmujesz się przyjemnościami Thermomix obierze za Ciebie ziemniaki, marchewkę, pietruszkę, seler, buraki, imbir, czosnek i migdały. Niemożliwe? A jednak. Dzięki osłonie noża miksującego 2.0 możesz przyspieszyć i ułatwić gotowanie obiadu również w tym aspekcie.

gotowanie ryżu

Twój garnek do gotowania ryżu nie będzie Ci już potrzebny. Ryż w woreczkach również. Dzięki Thermomix ugotujesz ryż idealny do sushi, kurczaka po koreańsku czy choćby do gołąbków.

zagęszczanie

Perfekcyjny budyń, sos beszamelowy lub grzybowy to już żaden problem. Thermomix zadba o idealną temperaturę oraz obroty. Twoje zadanie to po prostu wrzucić składniki… i rozkoszowanie się przygotowaną potrawą.

miksowanie

Miłośników aksamitnych zup kremów powinna zainteresować ta funkcja. Jeżeli do tej pory miałeś zwykły blender lub tzw. żyrafę to miksowanie z Thermomixem przeniesie Cię na inny poziom doznań smakowych. Idealnie gładkie kremy to coś co robi duże wrażenie podczas prezentacji.

gotowanie jajek 

W urządzeniu Thermomix TM6 ugotujesz jajka idealne. Warunki są dwa: jajka schłodzone, rozmiar M- wtedy, po zakończeniu trybu i szybkim schłodzeniu, wyjdą dokładnie takie jak chciałaś.

Jajka można również gotować w na parze w koszyczku, wg przepisu na „gotowanie jajek”, jednak ja wykorzystuję to już teraz tylko wtedy, gdy gotuję coś na przystawce Varoma, np. sałatkę jarzynową. Na Varomie gotuję warzywa, a w tym samym czasie jajka w koszyczku. Dzięki temu oszczędzam czas, wodę i energię.

gotowanie na parze

Moje ulubione gotowanie na parze z przystawką Varoma. Na każdej prezentacji mówię, że Thermomix bez Varomy to nie byłoby to samo. Otwiera ona ogrom możliwości, nowych przepisów. Dzięki niej ugotujesz np. kurczaka z warzywami, ale również kotlety, pulpety, domowe kiełbasy i wędliny, ryby w papilotach, dzwonkach czy pstrągi w całości, szakszukę, omlety, fritatty, jajka sadzone, pierogi dim sum, ciasta, chleby, papmpuchy (kluski na parze/parowańce/pyzy) itd. Ale! Moim ulubionym gotowaniem w TM6 jest wykorzystywanie wszystkich jego poziomów do ugotowania obiadu.

Opowiem na przykładzie przepisu „kotleciki ziołowe w sosie”. W naczyniu miksującym gotuje się sos pomidorowy, w koszyczku (nad sosem) znajdują się obrane ziemniaki, a na dwóch poziomach przystawki Varoma układamy (wcześniej przygotowane wg przepisu) kotleciki z ziołami. Możemy również wyłożyć świeże lub mrożone warzywa i w ten sposób w 30 minut mamy gotowe: sos, ziemniaki, mięso i warzywa. Oprócz tego, że oszczędzamy czas, energię i jest zdecydowanie mniej bałaganu, niewątpliwym atutem jest to, że potrawa jest lekkstrawna, zdrowa, pyszna, a dodatkowo nawet jeśli wyjdziesz w tym czasie z domu (lub zaśniesz z małym dzieckiem), ona nie wykipi, nie przypali się, ponieważ po 30 minutach Thermomix po prostu zakończy pracę podtrzymując jeszcze jakiś czas temperaturę potrawy w naczyniu miksującym. Brzmi pięknie? Taki jest właśnie Thermomix <3

karmelizowanie

Ukochana funkcja dzieci. Na dźwięk słów „karmel”, „słony karmel”, „lizaki”, „lody z solonym karmelem” błyszczą im się oczy i rozpromieniają lica. Tak, dzięki tej funkcji możemy wykonywać bez wysiłku i pilnowania sos karmelowy, lody z solonym karmelem czy właśnie Twoje własne lizaki. Uwaga! W tej funkcji bardzo ważne jest, by wszystkie składniki były odmierzone co do grama, dlatego zadbaj o odpowiednie wytarowanie wagi oraz staranne dodawanie składników.

rozdrabnianie

Słyszałeś już o tym, że w Thermomix zrobisz surówkę w 3 sekundy? Jakkolwiek nierawdpodobnie to brzmi to jest to prawdą. Wystarczy wrzucić kilka składników, przyprawy, majonez lub oliwę i ustawić odpowiednie obroty. W 3 sekundy Thermomix potrafi zrobić naprawdę pyszną surówkę.

Dzięki tej funkcji posiekasz cebulę, buraki, warzywa do zupy lub sałatki jarzynowej lub np. kaszy z warzywami.

ubijanie

Przychodzi mi na myśl tyle przepisów z tą funkcją, że nie wiem od czego zacząć. W thermomix TM6 ubijesz idealną pianę z białek do bezy, ciasta czy rolady bezowej. Ubijesz na parze sos holenderski, który naprawdę wychodzi obłędny (bez Twojego zaangażowania; jeśli kiedykolwiek robiłeś go tradycyjnie, w miesce nad garnkiem z gorącą wodą, to wiesz o czym mówię). Kremy do tortów, deserów, sos beszamelowy to tylko kilka z wielu opcji.

wyrabianie ciasta

Tryb wyrabiania ciasta (kiedyś zwany „interwałem”) wyrobi za Ciebie w kilka minut ciasto na bułki, chałki, drożdżówki, chleby, pizze, pierogi, tortille, pity, ciasto kruche i wszystkie inne ciasta, które tradycyjnie musisz wyrabiać ręcznie. Pamietaj, by po skończonej pracy skorzystać z automatycznego mycia. Thermomix umyje się sam, Ty nie musisz się tym martwić.

fermentacja

Tryb fermentacji umożliwia wykonywanie jogurtów naturalnych również wegańskich. Wieczorem wlewasz litr mleka, mały jogurt naturalny, a rano masz litr jogurtu. Na Cookidoo.pl znajdziesz mnóstwo przepisów na deserki z takim jogurtem, granolę i drugie śniadania.

emulgowanie

Emulgowanie to proces łączenia dwóch niemieszalnych substancji, z której jedna jest cieczą, np. oliwy z musztardą, octem i przyprawami dla powstania najlepszego dressingu do Twojej sałatki.

gotowanie

w urządzeniu Thermomix możesz ustawić temperaturę od 37 stopni do 120 stopni (oraz Varoma do gotowania na parze). Dzięki temu rozpuścisz czekoladę, ugotujesz zupę czy zrobisz grzane wino.

mielenie

Funkcja mielenia umożliwia zrobienie tatara wołowego lub z łososia, przygotowanie kotletów mielonych ze świeżo zmielonego mięsa. Dzięki tej funkcji zmielisz również mak i twaróg na sernik.

mieszanie

Każdy przepis (oprócz trybu gotowania jajek) wykonywany w Thermomix jest mieszany przez cały czas jego trwania. Pozwala to uniknąć przypalenia, ale przede wszystkim gwarantuje równomierne ugotowanie składników.

Funkcję mieszania możemy również wykorzystać włączając obroty wsteczne na ekranie głównym. Przydaje się to np. gdy zmielicie mięso, przyprawicie je wg własnego gustu i chcecie, by Thermomix wszystko razem wymieszał. Nie włączając do tego obrotów wstecznych, istnieje zagrożenie, że urządzenie rozdrobni całość jeszcze bardziej. Jeśli chcecie tego uniknąć pamiętajcie o włączeniu obrotów wstecznych.

podgrzewanie

Tryb podgrzewania jest dość często używany w naszym domu. Ustawiam temperaturę do jakiej chcę podgrzać sos do makaronu czy pulpetów, zupę lub gulasz i włączam tryb. Nie muszę tego pilnować, mieszać, ani nawet pamiętać, że coś podgrzewam. Gdy potrawa osiągnie żądaną temperaturę Thermomix da mi o tym znać. Ta funkcja przyda się również młodym mamom, które chcą podgrzać obiad swoim maluchom do komfortowej dla nich temperatury.

krojenie

Tryb krojenia umożliwia cięcie w cienkie lub grube plastry ziemniaków, pieczarek, cebuli, ogórków na mizerię, cukinii itp. Do korzystania z tego trybu będziesz potrzebować nakładki krojącej, której nie ma w zestawie w standardowej ofercie.

tarcie

Tryb tarcia umożliwia ścieranie na grubo lub cienko marchewki, jabłka, buraków, selera, ziemniaków itd. Do korzystania z tego trybu będziesz potrzebować nakładki krojącej, której nie ma w zestawie w standardowej ofercie.

automatyczne mycie

Ulubiony tryb moich Klientów (zaraz po trybie wyrabiania ciasta). Thermomix myje się sam! Tryb automatycznego mycia umożliwia mycie krótkie, po cieście, uniwersalne, po przypaleniu, po tłuszczu i karmelu. Opis wszystkich tych funkcji znajdziesz pod literką „i” w prawym górnym rogu ekranu w tym trybie.

timer

Funkcja odmierzania czasu przydaje się, gdy np. ciasto na chałkę ma wyrastać przez godzinę w naczyniu miksującym. Ustawiasz czas na ekranie, a Thermomix zawoła Cię, gdy dobiegnie końca.

elektroniczna książka kucharska dostepna wprost z ekranu urządzenia

Platforma Cookidoo to niewątpliwy atut urządzenia Thermomix TM6. Duzy wyświetlacz umożliwia wygodne wyszukiwanie online spośród dziesiątek tysięcy przepisów. Wyszukiwarka jest stworzona genialnie, dlatego wpisuj w niej to, co przychodzi Ci do głowy, np. „szczawiowa”, „kuchnia włoska”, „szybki obiad”, „wielkanoc”, „śniadanie”, „impreza”. To do czego ja zawsze zachęcam swoich Klientów to szukanie po składnikach, które właśnie mają w swojej kuchni, np.: „pomidory, ser”. Przeglądaj wyniki i wybierz co zrobisz. Pamiętaj! To dalej jest gotowanie. Możesz zamienić składnik, dodać czegoś mniej lub zupełnie pominąć, jeśli nie jest to zmiana istotna (np. tagliatelle ze szpinakiem bez szpinaku). Odkrywaj, planuj, rób listę zakupów w jednej aplikacji. Życie z Thermomix jest prostsze i smakuje o niebo lepiej!

Gdy słyszę te pytanie od mojego Klienta mówię, by zaczął od wpisania dwóch składników jakie ma w domu. Moim zdaniem to najlepszy sposób na początek. Jednak jeśli chcesz konkretnie polecane przepisy, to proszę bardzo.

  1. Koncentrat bulionu – czyli domowa kostka rosołowa. Koncentrat jest niezbędny do gotowania zup, sosów i gulaszów. Za jednym razem zrobisz zapas na minimum miesiąc. Na początek polecam warzywny i mięsny, a gdy się oswoisz polecam robić go z resztek warzyw np. zielonej części pora, liści kalafiora, łodyg ziół, głąba z brokuła i wszystkich innych części warzyw, które są jadalne, a my je mimo to je wyrzucamy.

  2. Chleb pani sławki

  3. Chleb z ziołami

  4. 3 sekundowa surówka z młodej kapusty

  5. Kotleciki ziołowe w sosie

  6. Owsianka

  7. Makaron z kurczakiem i suszonymi pomidorami

  8. Masło

  9. Deska masła ze szpinakiem

  10. Hot dogi kibica

  11. Ciasto na pizzę na odrobinie drożdży

  12. Chałka z kruszonką

  13. Jajka na miękko gotowane trybem do gotowania jajek

  14. Lemoniada

  15. Napój pomarańczowo – cytrynowy

  16. Thermomoc

  17. Piwo imbirowe

  18. Lody z solonym karmelem

  19. Pulpety z indyka w sosie koperkowym z osłoną noża miksującego

  20. Cukier waniliowy

  21. Gołąbki bez zawijania i do tego sos aurora

  22. Kurczak z warzywnym ryżem

  23. Kawa mrożona

  24. Napój owsiany z daktylami

Mogłabym tak wymieniać bez końca, ale jeśli jesteś moim Klientem, to na naszej grupie na Facebooku znajdziesz jeszcze więcej inspiracji ode mnie i moich wspaniałych Klientów.

Większość moich Klientów, którzy zakupili Thermomix na kredyt, płacą średniomiesięcznie ratę wysokości około 250zł – 300zł. Zastanów się teraz ile przepłacasz kupując pieczywo w piekarni, pizzę w pizzerii, chemiczne wędliny napakowane wodą, gotowe hummusy czy smoothie.

Policzmy to. Powiedzmy, że kupujesz:

8 bułek dziennie, tj. 8 x 1.50zł = 12zł x 30 dni = 360zł

2 pizze w tygodniu, tj. 2 x 40zł = 80zł x 4 tygodnie = 320zł

1 kilogram wędlin tygodniowo, tj 1 x 50zł = 50 x 4 tygodnie = 200zł

2 opakowania hummusu tygodniowo (po 160g), tj. 2 x 6zł = 12zł x 4= 48zł

1 smoothie codziennie do pracy lub dla dziecka do szkoły, tj. 5 x 6zł = 30zł x 4 tygodnie = 120zł

8 bułek pszennych wykonanych w Thermomix to koszt 3,60zł x 30 dni = 108zł OSZCZĘDNOŚĆ 252zł

2 pizze z dowolnymi składnikami, które masz w domu to koszt ok. 15zł x 4 tygodnie = 60zł OSZCZĘDNOŚĆ 260zł

1kg domowej wędliny to koszt ok. 30zł x 4 tygodnie = 120zł OSZCZĘDNOŚĆ 80zł

500g domowego hummusu to koszt ok. 9zł x 4 = 36zł OSZCZĘDNOŚĆ 12zł

1 smoothie to koszt ok. 5 x 2.50zł = 12.50zł x 4 tygodnie = 86zł OSZCZĘDNOŚĆ 34zł

suma miesięcznych oszczędności poczynionych tylko na tych kilku produktach to 638zł. Jeśli będziesz gotował tylko to co wskazałam Thermomix spłaci Ci się w mniej, niż 10 miesięcy. Gotując dalej będziesz już tylko na plus.

Różnica jest spora, mimo że z wyglądu są dość podobne. Pierwsza zasadnicza różnica, którą wskazują moi Klienci to wielkość i przejrzystość ekranu. W TM6 ekran ma 6.8 cala, jest kolorowy, dotykowy. W TM6 platforma jest podłączona i dostępna bezpośrednio z ekranu urządzenia. W TM5 do połączenia z internetem musi być podłączony dodatek cook-key, który przesyła przepisy wybrane na telefonie (to trwa i nie jest tak komfortowe jak w TM6). Dodatkowo TM6 ma całą masę trybów, których nie ma w poprzednim modelu. Mówię m.in. o trybie karmelizacji, wysokich temperatur, automatycznego mycia, tarcia, krojenia, podgrzewania, fermentacji, obierania, wolnego gotowania, sous-vide itd.

Oryginalna nakładka krojąca Thermomix dostępna jest tylko w sklepie internetowym Thermomix.pl lub u przedstawiciela, jeśli właśnie trwa taka promocja. Zajrzyj do zakładki kontakt i zapytaj mnie o nią.

Każde święta z Thermomix to zabawa i odkrywanie nowych smaków zaraz po tym, co kochamy od lat. Oto moje ulubione przepisy na Wielkanoc:

  1. Klops z papryką i jajkiem

  2. Gotowanie jajek (na twardo, robimy z majonezem i rzeżuchą)

  3. Sałatka jarzynowa

  4. Żurek

  5. Pasztet z piersi indyka

  6. Chrzan

  7. Pascha wielkanocna

  8. Sernik rosa

  9. Schab gotowany na parze (ze śliwką)

  10. Rolada bezowa

  11. Chleb pani Sławki

  12. Baleron z karkówki

  13. Mazurek chałwowy

  14. Ciasto Rafaello

  15. Kotlety po kijowsku

  16. Malinowa chmurka

  17. Tort Marysieńka

  18. Kiełbasa wieprzowa na Varomie

  19. Karkówka z cebulą

  20. Karkówka po karkonosku

  21. Biała kiełbasa pieczona w sosie piwno-cebulowym

  22. Sos tatarski

  23. Babka orzechowa

  24. Schab chrzanowy

  25. Polędwica po toskańsku

  26. Kaczka z jabłkami, kluski i surówka

  27. Jajka po szkocku

  28. Kurczak pieczony z tapenadą i puree ziemniaczanym

  29. Pasta z rzeżuchy

  30. Łosoś na kremowym szpinaku

Wielu panów pyta mnie o możliwość robienia swojego alkoholu w Thermomixie. Osobiście, oprócz piwa imbirowego i likierów, nie mam doswiadczenia w tym temacie. W internecie można znaleźć dodatki do TM6 ułatwiające proces destylacji, jednak pragnę przypomnieć, że powinny być to akcesoria wyprodukowane lub rekomendowane przez firmę Vorwerk.

Thermomix to urządzenie poprawiające jakość życia oraz usprawniające codzienność podobnie jak zmywarka, pralka, suszarka bębnowa czy roboty sprzątające. Czy warto kupić pralkę lub zmywarkę? Jeśli masz dużo wolnego czasu na ręczne pranie i zmywanie naczyń to będą to raczej zbędne sprzęty. Podobnie jest z Thermomixem. Jeśli masz dużo czasu na gotowanie, lubisz czekać godzinami na jedzenie, bo to wzmaga Twoj apetyt, to prawdopodobnie Thermomix nie będzie Ci potrzebny. Thermomix zrobi za Ciebie zbyt wiele i zbyt szybko.

Jeśli jesteś natomiast osobą, która:

  • nie ma zbyt wiele czasu na gotowanie

  • chce zdrowo się odżywiać

  • nie lubi nudy w kuchni

  • ma małe dzieci i chce spędzać z nimi więcej czasu (również na wspólnym gotowaniu)

  • lub nastolatki, które z Thermomixem będą mogły wyręczyć cię w tym obowiązku

  • lubi szybkie przepisy

  • nie potrafi gotować

  • chce zaoszczędzić na gotowcach, dietach pudełkowych i restauracjach

  • jest na specjalnej diecie z wykluczeniami lub ograniczeniami

  • kocha gotować i rozwijać swoje kulinarne umiejętności

  • uwielbia poznawać smaki kuchni świata

  • chciałaby przyjmować gości po królewsku i wzbudzać zachwyt przygotowanymi potrawami

  • marzy o domowym chlebie, makaronie, serach, konfiturach, przyprawach

  • chciałaby być nieco bardziej samowystarczalna

  • chce ograniczyć plastik poprzez rezygnację z zakupów pakowanych produktów np. jogurtów, krojonego chleba, wędlin, pasztetów, smoothie’s, soków itd.

  • chce ograniczyć zużycie wody i prądu

  • nie chce przepłacać za sernik z cukierni, pączki czy drożdzówki

  • ma swój własny powód, by go mieć

to zapraszam Cię do spotkania na wspólnym pysznym gotowaniu. Podejmij decyzję najlepszą dla siebie.

Każdy Klient, który zakupuje nowy TM6 otrzymuje 6 miesięcy bezpłatnego dostępu do platformy z przepisami Cookidoo. Dodatkowe pół roku otrzymują także te osoby, które były już zarejestrowane na cookidoo.pl i wymieniają model lub kupują drugie urządzenie TM6. Jeśli jesteś zupełnie nowym użytkownikiem to otrzymasz jeszcze 1 miesiąc za darmo, czyli 7 miesięcy na start. A co po tym czasie? Jest kilka możliwości:

  1. Zawsze powtarzam swoim Klientom, że abonament nie jest obowiązkowy. Pogotujcie przez ten darmowy okres i sami zdecydujecie co dalej (patrz poniżej)

  2. Możesz wykupić abonament Cookidoo w cenie 199zł za rok (UWAGA! Abonament jest odnawialny; możesz w każdej chwili odłączyć kartę płatniczą od swojego konta użytkownika)

  3. Możesz nie robić nic i korzystać z 212 przepisów, które są wgrane na stałe oraz ustawiać parametry manualnie z ekranu głównego. Thermomix dalej działa i dalej gotuje, nie będziesz mieć po prostu dostępu do przepisów on-line.

  4. Możesz polecić mi kogoś znajomego kto zastanawia się nad zakupem Thermomixa. Po podpisaniu umowy z taką osobą z przyjemnością wyślę Ci link do katalogu prezentów, w którym jest między innymi voucher na kolejne pół roku Cookidoo za darmo.

  5. Możesz zostać częścią mojego zespołu Przedstawicieli. Cookidoo to narzędzie naszej pracy, więc mamy darmowy dostęp tak długo jak aktywnie pracujemy.

Przyznam, że nigdy nie gotowałam w podróbkach Thermomixa. To co wiem, wiem od Klientów, którzy mieli wcześniej podobne urządzenia i wrócili do mnie po Thermomix. Co więc mówią moi Klienci?

  1. Misa jest za duża, zbyt wysoko osadzona dla niskich osób. Jeśli urządzenie stoi na blacie, osobom niskim ciężko jest ją wyjąć.

  2. Misa posiada dwa boczne uchwyty co bardzo utrudnia wygarnianie zawartości np. ciasta czy surówki.

  3. Przez wielkości misy wszystko robi się dłużej. Nie zrobisz surówki w 3 sekundy.

  4. Najbardziej popularna podróbka nie radzi sobie z sorbetami (kruszeniem lodu)

  5. W urządzeniu z jednego z dyskontów spożywczych zrobisz pizzę maksymalnie z 500g mąki, o większej porcji nie ma mowy bo silnik się przegrzewa.

  6. Nie ma możliwości zakupu akcesoriów. Co to oznacza w praktyce? Przykładowo: podczas gotowania niechcący spada pokrywa. Niestety okazuje się, że jest połamana, a bez niej urządzenie nie działa. Robot jest już wtedy bezużyteczny, a ty straciłaś 2500zł.

  7. By zamknąć urządzenie musisz posiłować się trochę z pokrywą, by przepis ruszył.

  8. Dwoje z moich Klientów miało przypadki wycieku oleju z silnika do potrawy.

  9. Jedna z Klientek otrzymała z serwisu nie swoje urządzenie (po 2 miesiącach oczekiwania)

  10. Nie masz możliwości zwrotu urządzenia, jeśli zostało rozpakowane.

  11. Nie masz możliwości wzięcia udziału w prezentacji, warsztatach kulinarnych, zapytania kogoś, gdy masz jakiś problem.

W ofercie Vorwerk Polska do roku 2020 był Thermomix TM5 w wersji mini. Posiadał wyświetlacz, kilka wgranych przepisów na placki czy smoothie, działał na baterie. Dzieci miały faktycznie frajdę, a rodzice chwilę relaksu dla siebie, bo był całkowicie bezpieczny. Niestety od dawna nie ma już go w sprzedaży, ale mam nadzieję, że powodem jest to, że firma pracuje nad nową super zabawką dla najmłodszych.

Thermomix Friend to, jak sama nazwa wskazuje, Przyjaciel Thermomixa, najlepszy pomocnik. Thermomix Friend składa się ze stacji, naczynia miksujacego (takiego samego jak w TM6), koszyczka, pokrywy i miarki. Dzięki zestawowi TM6 + TMF zrobisz dwa razy więcej (w sumie masz do dyspozycji 4.4 litra pojemności) i dwa razy szybciej (zupa i drugie danie nawet w 25 minut). Przyjaciel Thermomixa posiada funkcję mieszania na obrotach wstecznych 1 lub 2 oraz podgrzewania od 37 stopnii do temperatury Varoma (tak, jak w TM6).

Co zrobisz na Thermomix Friend?

  • obiad na parze (wszystko w jednym: sos, węglowodany, mięso, warzywa)

  • ugotujesz ziemniaki, ryż, makaron, kaszę

  • jajka na parze

  • zupę

  • gulasz

  • sos

  • poddusisz np. cebulę

Bądźmy w kontakcie

Masz pytania? Napisz do Mnie!